Elewacje wentylowane

6 listopada, 2019 Wyłączono Przez admin

ELEWACJE WENTYLOWANE – SIKATACK PANEL

SYSTEM DO WEWNĘTRZNYCH I ZEWNĘTRZNYCH OKŁADZIN ŚCIENNYCH

elewacje wentylowane

Dzięki systemowi mocowania klejowego SikaTack® Panel okładziny wykończeniowe mogą być klejone do profili wsporczych, co daje projektantowi swobodę projektowania bez konieczności stosowania jakichkolwiek widocznych mocowań. Trwale elastyczne właściwości systemu mocowania klejowego SikaTack® Panel połączone z doskonałą  przyczepnością do szeregu różnych rodzajów podłoży paneli okładzinowych umożliwiają skompensowanie naturalnych ruchów różnicowych występujących między różnymi materiałami budowlanymi przez cały okres eksploatacji większości typów paneli. Ten pomysłowy i prosty system zarówno projektantom, jak i monterom przynosi liczne korzyści w stosunku do porównywalnych mechanicznych systemów ukrytego montażu. System mocowania klejowego SikaTack® Panel jest przystosowany do mocowania paneli okładzinowych kompozytowych, ceramicznych, z laminatów wysokociśnieniowych lub na bazie cementu, jak również wielu podłoży metalowych i malowanych proszkowo.

Deszcz może przedostawać się przez spoiny i otwory typowej elewacji budynku pod wpływem działania wiatru lub wskutek różnic ciśnienia wewnętrznego i zewnętrznego. Elewacja wentylowana przezwycięża te potencjalne problemy wykorzystując zjawisko wyrównywania ciśnienia. Zasada wyrównywania ciśnienia realizowana przez system elewacji wentylowanych zapewnia uszczelnienie konstrukcji budynku przed wpływem czynników atmosferycznych poprzez wyeliminowanie możliwych sposobów wnikania deszczu w elewację. Elewacje wentylowane to sprawdzona i wypróbowana koncepcja poparta wieloletnim doświadczeniem w opracowywaniu stosunkowo łatwych w montażu lekkich systemów elewacyjnych.

1 SikaTack® Panel – jednoskładnikowy klej strukturalny utwardzany pod wpływem wilgoci

2 SikaTack® Panel Tape – taśma z rdzeniem z pianki polietylenowej zamkniętokomórkowej

i klejem samoprzylepnym do wstępnego mocowania paneli

3 SikaTack® Primer – barwiony w masie aktywator przyczepności na bazie rozpuszczalnika

4 System profili aluminiowych

5 Panel elewacyjny

6 Materiał izolacyjny (np. wełna mineralna)

Bostik Panel Tack to profesjonalny system składający się z produktów do montażu paneli elewacyjnych na stelażach aluminiowych w tzw. fasadach wentylowanych. Panele elewacyjne to popularny sposób wykończenia fasad budynków, bardzo dobrze znany w budynkach biurowych czy użyteczności publicznej, ale też coraz bardziej rozpowszechniony w budownictwie mieszkaniowym. Oprócz względów estetycznych (wykończona fasada wygląda bardzo nowocześnie), daje jeszcze szereg korzyści, chociażby względy termiczne czy łatwość utrzymania w nieskazitelnej kondycji tak wykonanej fasady. Wykorzystując system Bostik Paneltack masz gwarancję trwałego i solidnego rozwiązania.